Herding

Journée rencontre à Vic le Fesq

10. apríla som sa po prvý krát stretla s členmi Bearded Collie Club de France {BCCF} inak ako na výstave. Miesto stretnutia bolo situované v rámci nášho regiónu Languedoc Roussillion, 50 km od môjho bydliska. Vďaka za GPS, v lone krásnej prírody a malebných historických dediniek by som inak bola stratená.

Na programe bola confirmation, /podobná bonitácii/ a T.A.N. /test povahy/. Niki aj Hanah prešli bez problémov confirmation a v TAN si počínali výborne, z 20 bodov dosiahla Niki 20, Hanah 19 bodov. Obe boli pochválené predsedkyňou klubu, pani Monique Weber lo Giaco ako veľmi kvalitné a perspektívne chovné jedince.

Po povinnostiach príjemná zábava, aspoň mnoho beardetiek bolo toho názoru, keď im bolo dovolené ”ponaháňať” ovečky. My majitelia sme to však prežívali inak. Pod vedením profesionála sme mohli objaviť pastiersky inštinkt svojich miláčikov a dozvedieť sa ako ho podnietiť v jedincoch, ktorí zostali na prvý krát chladní.

Na obed sme sa presunuli do chládku starobylej budovy, objektu ovčej bio farmy. Všetci sme popestovali niekoľkodňové rozkošné kozliatka a kúpili si kozí syr. Obed bol jednoduchý, každý priniesol jz domu jedlo a všetko sa dalo kolovať. Prichystala som sa na súťaž o najlepší domáci koláč, starostlivo som ho priniesla a zabudla na mieste s ovečkami….tým pádom sa prišla /možno/ o titul Najlepší majster cukrár BCCF!. Porotou boli deti.

Organizáciu mal na starosti pán Alain Shmitt, všetky fotografie v galrérii Picasa pochádzajú od pani Claude Andre.

Srdečná vďaka obom.